Tack, tack TACK!

För världens finaste respons på vår fyratimmars livesändning av Susannes Skafferi i SVT. En riktig mastodontuppgift som vi njöt av att få utföra – alla 240 minutrarna! När man får vara med i en tevsoffa och prata om sin bok eller pyssla får man kanske åtta minuter om man har tur – oftare mellan 4-6 minuter att prata på. Och det kan vara nog så uttröttande. Med det i åtanke får jag också lite perspektiv på vad en livesändning på 240 minuter egentligen innebär. Är helt matt och knäsvag och koko nu.

Dessa bilder knäppte vi direkt efter att vi stängt kamerorna och gett varandra och hela teamet en rungande applåd. Jag och Susanne har så himla roligt ihop när vi jobbar, vårt arbetet flyter ihop helt organiskt och så får vi ofta fnitterattacker som småtjejer. Ibland räcker det med en blick för att bryta samman i skratt som inte går att stoppa. Inte ens när det är en minut kvar tills vi ska gå live och det dessutom är krångel med myggan.

Tack för alla peppiga kommentarer, utrop, hälsningar och allt inskickat material! Jag kan nästan lova att vi syns igen till jul – om inte tidigare än så 😉