Jag älskar frisyrspecialer. ELLE.com brukar ha de bästa. Massor av frisyrbilder från visningarna, och då snackar vi verkligen MASSOR, inte som fjantiga frisyrspecialen i senaste cosmo "20 festfrisyrer" daah! Utan hundratals bilder. Nåja. eftersom att jag ska klippa mig imorgon fick jag ett lättare fall av ångest då jag äntligen sparat ut mitt hår lite och nu ska bli av med det! Jag såg så underbara hästsvansar på ELLE.com som inte alls är svåra att göra men ändå roligare än en vanlig tofs.

Dessutom såg jag en helt underbar trend med pärlor i håret. Framförallt hos chanel, men även hos flera andra. Det är jättefint nu till vintern att ha ljusa pärlor i håret som glimmar ikapp med snön. Så här såg visningsbilderna ut:

Själv kommer jag att fixa stilen med dessa söta pärlor som man "skruvar fast" i håret, köpta på H&M förra året. Och några söta pärlhårnålar instuckna i benan och sist men inte minst hårkammen jag fått från farmor. Lovely!