
I veckans avsnitt är det bråk i Wollin & Clara-studion, och det handlar om vad man får och inte får göra med sina barn. Är det okej att lämna ungarna i bilen medan man går ärenden? Vad är det jobbigaste man kan bli skambelagd för som förälder? Och är det viktigare att fatta att man måste hjälpa till med potatissköljandet, eller har man ett eget ansvar att säga till att man vill ha hjälp med det? Bonus: Mer bråk, denna gång över Celine Dion.
Lyssnar gör ni som vanligt exklusivt hos Podme!











6 svar
Älskar podden! Ni är så roliga och frispråkiga och inte som alla andra poddare som bara ska hålla med varandra: ”jaaaa preciiiis, så häääääärligt”. Och Clara, jag älskar ditt skratt, det är så smittsamt!
Så fint beröm Pia! TAAACK
har aldrig lyssnat på er podd innan men inser nu när jag halkade in på din blogg att jag absolut borde göra det 🙂
Ensamstående (och ibland llite vilsen) mamma!
Vad kul att du hittat hit =)
Jag ÄLSKAR er podd. Har lyssnat på olika poddar i ca hundra år men er är definitivt en favorit. Tror mest för att jag verkligen tycker om er båda, ert sätt att prata, diskutera, förhålla er till varandra och: hur jävulskt roliga ni är! Fulgarvar rakt ut som en frustande häst. Speciellt roligt när man sitter i kollektivtrafik😅❤️.
Så glad över dessa ord så du anar inte! Vi älskar att vi får dig att frusta som en häst!