
Eftermiddagsfika i mitt stilla soliga lantkök är något av det bästa som finns. P1 ska vara på såklart. På låg volym. Och en balja te är obligatoriskt.

Sedan sitter varma mackor med ost, tomat och senap också väldigt bra.

Eftermiddagsfika i mitt stilla soliga lantkök är något av det bästa som finns. P1 ska vara på såklart. På låg volym. Och en balja te är obligatoriskt.

Sedan sitter varma mackor med ost, tomat och senap också väldigt bra.
Har du frågor kring din order eller något annat som berör min butik, vänligen hör av dig till:
Eller använd formuläret nedan.
16 svar
Tre-fika är bland det bästa som finns! Och P1 på låg volym förstärker myskänslan, håller absolut med! Mmmm, mackorna ser goda ut. Där fick jag ett tips.
en sådan tjusig lampa har jag med, fast i sovrummet! 😀
Åh underbara Clara! Kan du inte ta en tur med kameran i ditt kök och lägga upp si sådär 27 blilder till från ditt fantasktiska kök? Jag vill så gärna se alltihop!
Vilken tjusig lampa!
Åh du tar så himla fina bilder! Jag blir enormt glad om du vill berätta vad du har för kamera/objektiv, jag får aldrig till detdär schyssta ljuset 🙂
Mys 😀 Menade du verkligen ”trefika”, eller ska det egentligen stå ”tefika”. Jag förstår inte vad trefika är men det låter som ett väldigt mysigt ord tihi. Ska vi börja använda det till vardags så ser vi till att det kommer med i svenska akademins ordlista om några år? 🙂
CLARA: Trefika ska det vara. Dvs fika klockan tre 🙂
Myyys 😀 Menar du verkligen trefika, eller menade du egentligen ”tefika” bara det att ett r råkade slinka genom? ^^
åh, så härligt! jag älskar att fika!
mmmm vad gott och vackra bilder.
Fika is tha shit. Min sambo går upp tidigt och äter frukost. Efter 1-2 timmar väcker han mig med gosar och jag äter frukost. Efter att ha jobbat ett tag tar vi en fika (mazarin och kaffe) varpå vi löser DNs korskord. Sen jobba, sen en senare rejäl lunch. Hur mysigt som helst!
Åh, eftermiddagsfika i lugn och ro är bland det bästa som finns. Behovet av en paus och rejäla mellanmål är en av de få stora fördelarna med att vara gravid tycker jag (förutom ungen man får på slutet då), och något jag försöker ta mig tid till även utan bebis i magen 🙂
åh ja, lampan var verkligen helt fantastisk.
Inte för att tjata då men…. skitsnygg lampa Clara!
åhh så underbart mysigt de ser ut och låter!
Mysigt! Gud vilken fin lampa. Riktigt avundsjuk… 😉
Du har ett himla fint kök tycker jag! 🙂 Jag gillar verkligen kökslampan.