Nu Àr sommarklÀnningarna för Miss Clarity hÀr!

Eftersom vi har vÄra fabriker i Europa (bland annat i Italien) har det varit en riktig pÀrs att fÄ fram klÀnningar den hÀr vÄren. Men NU kan jag till min glÀdje meddela att de Àntligen Àr pÄ gÄng.
VÄr randiga klÀnning Lotta har kommit i en ny fÀrgstÀllning. MörkblÄ med vita rÀnder. SÄ fin och anvÀndbar.

Dessutom har vi tagit fram en riktigt lÄng wrapklÀnning. KÀnner mig sÄ snygg i den hÀr till mina converse. Och sÄ fÄr klÀnningen ett underbart, tungt fall. PÄ mig som Àr 178 cm slutar den mitt pÄ vaden.

Medan den pÄ Annakarin nÄr Ànnu lÀngre ner. SÄ snyggt!

Min personliga favoritmodell Greta – med mycket vidd i Ă€rmen – har kommit i ett hĂ€rligt grönt print.

Och sÄ Àr vÄr trotjÀnare Malin tilbaka i ett supersomrigt mönster.

Och som en liten bonus har vi sytt upp nÄgra nya exemplar av klÀnningen Edith.
Vill du fĂ„ chansen att förhandsbestĂ€lla Miss Clarity före alla andra? Signa upp dig hĂ€r sĂ„ fĂ„r du möjlighet att bestĂ€lla sommarens klĂ€nningar före alla andra – redan nu pĂ„ mĂ„ndag den 15 juni. VĂ€lj erbjudandet âJAG VILL FĂRHANDSSHOPPAâ – inte erbjudandet om 10% (om du inte Ă€r ny kund det vill sĂ€ga). HĂ„ll sedan utkik i din inbox pĂ„ mĂ„ndag eftermiddag efter ett mejl med den lĂ€nk som gör det möjligt för dig att förhandsbestĂ€lla vĂ„ra sommarpĂ€rlor.
Dagen dĂ€rpĂ„, tisdag den 16 juni, slĂ€pper vi upp klĂ€nningarna för alla pĂ„ purefemale.se. Observera – förhandsbestĂ€llningen Ă€r ett erbjudande som enbart gĂ€ller pĂ„ mĂ„ndag.
9 svar
Vilken fin sommarkollektion! Den lÄnga klÀnningen Àr ju underbar och sitter som en smÀck pÄ dig Clara, men jag som Àr lite kortare (170) funderar pÄ hur lÄng Annakarin Àr, för jÀmförelse?
Hej Gabriella đ
Tack, kul att du tycker om sommarklÀnningarna! Till din frÄga: jag Àr 164 centimeter lÄng.
Hej, jag har lĂ€nge varit nyfiken pĂ„ en Miss Clarity-klĂ€nning, men vet verkligen inte vilken modell jag ska vĂ€lja. Vilken modell rekommenderar ni till mig som Ă€r kort och tjock – med bĂ„de mage och rumpa, men inte sĂ„ stor byst?
LĂ€nken om förhandssbestĂ€llning fungerar inte? Kommer till en ”AnvĂ€ndaren hittas inte”-sida pĂ„ Instagram? đ€
Wow wow wow! â„
VĂ€rsta ”villhöver” kĂ€nslan. Tror dock inte jag skulle passa i dem đ
Vilken strlk har Clara pÄ sig (den randiga klÀnningen)? Superfina Àr ni!
Hej! Har inte fÄtt nÄgot mail! Vad gör jag?
NĂ€r jag försöker registrera mig sĂ„ stĂ„r det att min mail finns med för pre-shopping…
Hej! Kolla din skrÀpmejl, det kan ha hamnat dÀr. Mvh A.
à h vad glad jag Blir att de finns i lite större storlekar!
Inte sÄ sjÀlvklart i de flesta butiker tyvÀrr!