
Väckarlockan ringde vid sex imorse och tre minuter senare hade jag börjat arbeta. Vid 20.04 ikväll avrundade jag arbetsdagen med en salladsmiddag tillsammans med teamet. På golvet eftersom det inte fanns några sittplatser utöver fåtöljen.
Sånt mys. Så lycklig att få göra precis det jag gör med människor som är underbara, proffsiga, roliga men framförallt snälla. Jag är så pirrig och förväntansfull inför imorgon. Och orolig. Alltid lite orolig över att inte leva upp till förväntningarna. Att göra någon besviken. Att inte få fram allt jag vill få fram. Men nu finns inget mer jag kan göra eller förbereda. Nu får jag lita på att det bär ändå.
24 svar
Är säker på att du kommer infria förväntningarna med bravur! Redan dessa försmaks bilder ger julmys känslor och skapar advents och julkänslor. Underbart!
Kör, bara kör! Det spontana och oväntade är härliga kryddor. Lycka till! 💗☃️
Jag tyckte dagens program var allt man kunde önska sig i ett julprogram på första advent. Helt underbart och hela familjen uppskattade det. Utöver julstämningen ni gav, så var det ljuvligt med er långsamma och mjuka ton. Avstressande på alla sätt. Stort tack för det!
Pyttelite feedback till dig Clara, var inte så hård mot dig själv när du pysslade. Du lyfte ett par gånger det du inte var nöjd med, strunt i det! Både jag och barnen var oerhört imponerade över dina verk. Var snäll mot dig själv.
Vi blev inspirerade till att göra likadana och det var något vilsamt i att resultatet blev som det blev. Det blev mänskligt och tillräckligt fint för oss. Det här måste bli en tradition, håller alla tummar för det!
Det kommer du att klara galant, skall bli så roligt att få se.
Det kommer bli alldeles underbart <3
Lycka till imorgon! Det kommer gå jättebra!
Jag tycker att du är helt otrolig, så hur platt det än må låta så tycker jag att du bara ska vara dig själv och lita till att det duger, för det gör det!♥️ Men förstår såklart din nervositet. Ska bli supermysigt att följa med hem till dig. Kram!
Hejar på dig imorgon!
Förstår så klart nervositeten men det kommer att gå bra! 😊 Ska bli så härligt att se! 🥰
Stort lycka till i morgon Clara och Susanne 💕
Jag kommer sitta bänkad framför tv:n 12-16. Bara mumsa på saffransbullar o pepparkakor o njuta. Ingen o inget får störa mig då.
Jag längtar efter något äkta och en samhörighet i denna ensammare tid. Och det tror jag många som väljer detta program gör. Och vad är mer äkta än ett ägg på golvet, ett knasigt skratt eller osynkat bak! Det kommer bli en fin dag och en god jul oavsett! Hoppas ni kan njuta med oss på andra sidan linsen imorgon! ✨💕
Kör se he ryk ba!
Vad har jag missat? Vad händer imorgon?
Programmet Susannes skafferi sänds på svtplay idag kl 12-16. Direktsänt från Claras hem 🤗
Kommer det finnas på SvT play?
Japp!
Lycka till! Blir toppen!
Bara kör vännen, jag är fullkomligt säker på att du klarar det här med glans och jag ser fram emot att följa dig på TV 🙂
Kram Ulrica
Det kommer bli grymt! Vilken julstämning på bilden.
Du behöver inte oroa dig nåt alls. Va dig själv, njut å ha kul å slappna av. Vi som får hänga med er kommer njuta till max.
Tack för att vi får komma hem till dig.
Kram,Åsa
❤☃️🎄
Heia Clara og gjengen. Det er lov å være spent og nervøs. 🙂Jeg er helt sikker på at det blir gøy. Ja underbart rett og slett. Lykke til. Kram
Låter som det alldeles perfekt programmet, men jag är upptagen idag. Kommer det gå att se i efterhand på svtplay?
Det kommer att gå jättebra! Och så fin gran 🙂
Hoppas det finns att se i efterhand också! ❤️