
Glad torsdag på er! Här var snickaren på besök på morgonen för att se över vår toalettrenovering på övervåningen. Som jag längtar efter att ha mer än en toalett på fem personer. Nu återstår bara att välja tapet till boaseringen också. Vi fick över en hel del pärlspont när vi gjorde iordning köket för två år sedan och förhoppningsvis räcker den till vårt lilla badrum. Tror inte ens jag bryr mig om att måla om den utan låter den nog vara sandgul…
Jag har också hunnit med en intervju med DN nu på morgonen och strax ska jag sätta igång med lite bokjobb.

En häromdagens outfit bjuder jag dock först på. Gammal kjol från &Other Stories, t-shirt av okänt märke som jag haft i en himla massa år. Gamla knähöga stövlar med rund tå samt örhängen som syrran tillverkat.

Emaljarmbanden kommer från Kina och de fick jag och min syster när våra kusiner luffade runt där på nittiotalet.

Det är dimmigt och grått som döden idag. Men igår sjöng vårfåglar och solen sken från klarblå himmel. Och imorgon är det ju fredag. Då ska jag träna, jobba med boken och sedan hänga med matlaget på kvällen och göra en rolig sak.
Nu håller jag andan och tar skuttet in i den här torsdagen!
13 svar
Läser en hel del från dig, för mig är du en mycket jordnära Clara, älskar dina ”bloggar/inlägg”. Ändra dig ALDRIG ❤ Kramar ❤
Tack snälla Gudrun <3
Vrålsnygg kjol🙂
Har tagit ett tag för mig att inse men vi har samma kakel/klinker i köket som på toan på övervåningen😳. Sällan jag går direkt från den ena till den andra.
Sandgult kommer passa fint igen!
Galet snygg outfit!
Så snygg frisyr du har, klär dig!
Såååå bra färgmatchning med tröjan och kjolen 🤌
Jag har blusen som hör ihop med den där kjolen. Visste inte att det fanns en kjol också. Ska nog börja leta den second hand
Upprepar mej. Kläd/accesoir/loppis-program med syrrorna. Och lite sy-om teknik.
SVT..? Ska försöka skicka in om jag hittar var.
Oooh Heejj ;!! 🥰🌿 Käraste Klara ,,Duu ser uut som en ängel i dina dessa kläder!!! Du vet väl, tror jag att; ther’s more to life than meets the eye 👍🍀🌟✨✨♥️🌺💕💕💞,,,🧸🐑 Jag troor på Dig och tror att Du snart kommer ta ett skutt,;,;: tihi fraamåt i livet ♥️ på bloggen,,, yepp med allt,,Du har ju en såå vacker man, barnen,hus,, djuren jaa allt omkring Dig ❤️ och De goda krafterna för Dig framåt,, för oss alla andra, som kanske ej har ännu iaf lyckats att få göra våra röster hörda 🌸🌸🌸 Blommor i all oändlighet till Dig,,🐑🧸 🎶🌿,, som kämpar på,, att göra för att få höras,De godas röst att få höras (ja,Ni fattar) har aldrig kollat om mina inlägg blir publicerade)ej heller denna gång, men på något sätt tror och hoppas jag att Du ändå får ta del av den, Kram från Margit 🌞💫🧸💗.
Kanske är gammeldags och konstig nu,,🙄 men vem kommenterar och granskar Dina inlägg Klara,,😟🌼 liksom hur går det till?? nyfiken -2023
Orelaterad fråga, Har äntligen hittat din bomullsklänning på secondhand. Den med med vit botten, svart rutmönster och omlott, från Zara. Varit så avis på den! Vilken storlek är din i? Deras storlekar är ju så små!
Avundas den där kjolen såå. Både fin och ball!!!!