Jag är så nöjd med mitt hår just nu. När jag var hos frisören för några veckor sedan färgade vi bara utväxten efter sommaren och gjorde ingenting med längderna, eftersom de slingats så fint av solen. Sedan klippte Helen på WOW en försiktig shag. Som jag förstås fortsatt kan styla slät och fin med papiljotter. Men annars mer rufsigt som jag har gjort här.

Tycker om de olika lagren som kan borstas fram eller bort från ansiktet. Som kan rama in om jag sätter upp håret eller som med mousse kan kramas till en luftig, lockig frisyr.

Kjolen har jag ärvt av syrran, koftan har jag fått av Malin Wollin. Smyckena är vintage, nattlinnet jag använder som topp är urgammalt från Lindex. Och stövlarna är Sézane.