
Blev så glad imorse när jag såg Bokus topplista! Tusen, tusen tack till alla er som har beställt boken. Bokus har också intervjuat mig om den. Och vill du beställa Claras Kakbok så gör du det här. Signerad! En fin vårpresent till någon du tycker om.

En mycket passande t-shirt som jag har loppat. Eat more cookies hälsar kakmonstret!

Har knappt haft anledning att använda mina boots från & Otherstories som jag köpte i höstas. Men nu är det tillräckligt varmt. Kjolen är också den ett loppisfynd.

Jag är ju typen som föredrar blaffiga smycken, men gillar också att kombinera flera tunna halslänkar ihop. Allt handlar ju om kontraster. Fint och fult. Skirt och blaffigt.

Idag är jag i alla fall så peppad för att min syster kommer upp och hälsar på över helgen. Vi ska äta middag hos farsan imorgon och jag är väldigt sugen på att kolla på gamla hemvideofilmer och dega i hans soffa. Nästa helg är jag ju på ett slott i Skåne istället. Med Malin!












15 svar
Jättesnyggt. Du passar i dom färgerna!
Men dra åt skogen så snygg du är!! Den kombon, håret, T-shirten och den helt ljuvliga kjolen! Får lust att spara bilden för att ha och titta på när jag behöver pepp. 😊
Finns det någon tanke på att din bok kommer att släppas i flera språk?
Så fin du är, från topp till tå!
Och en tischa med Kalmonstret på.
Ditt hår 😍
Grattis till din nya bok
Undrar om du kommer att göra ett samarbete med Akademibokhandeln??
Alltså att man kan köpa din bok signerad där..
100% inspirerande look!
Så cool, snygg och ROLIG stil, man blir glad! Jag känner mig så lost stilmässigt efter barn, graviditeter, identitetskris etc men får lust till att klä mig modigare och inte bara avleda ögat från diverse komplex – tack för det ❤️🙏 har också köpt boken, efter att ha njutit av din blogg och diverse poddar i många år, älskar fika!
Du är jättefin i håret. Grattis till boken.
Hoppas den skulle gå att köpa även på adlibris (signerad). Bokus levererar visserligen till andra länder men frakten går loss på cirka en miljard, eller åtminstone så mycket att det känns ovärt att beställa. På adlibris kan man få billig eller gratis frakt. Håller tummarna för det! Grattis till din fina bok!!
Adlibris har dock bara fri frakt på paket över 349 kr…
Jag fattar din poäng men ifall jag kanske vill ha fler än en bok blir det gratis 😅 (menade alltså att det är dyr utlandsfrakt på bokus)
Aha 🤗
Du är sååå fin!! Vilken inspirerande look 😃💙🧡💚 fin helg!!
Härligt! Stort grattis till framgångarna med boken. Vilken fantastisk outfit du har på bilderna. Dessutom så fint det matchar med ditt fina röda hår. Jag gillar t-shirten till 100%.