
Här kommer en outfit från förra veckan som jag glömde bort att publicera. Kände mig som någon slags sextiotalstjej i min stickade jumper, rutiga kjol och mina svarta loafers.

Både kjolen och jumpern är gamla sellpyfynd. Tror jag betalade en hunka för kjolen och sextio kronor för toppen. Lagom dyrt om du frågar mig. Skorna har jag ärvt från syrran men ursprungligen är de från Zara.

Snorkig uppsyn FTW!
Men nu hinner jag inte blogga mer för nu ska jag kasta ihop min packning och förbereda mig för tågresan ner till Malmö!












9 svar
Blått kan vara fint absolut. jag är numera mörkhårig och då har jag fått tänka om i färgerna, så nu är de jordnära och hösiga, röda färgerna mer passande på mig, innan mer blått, olivgrönt, gult, rosa osv.
Wow! Så snyggt med blått i kombination med ditt nya hår😍
Härlig outfit. Passar dig så bra. 🩵
Tack snälla =)
Välkommen till Malmö! Gillar din snorkiga uppsyn, fortsätt med det! 😉
Haha! Puss
Välkommen till Malmö!!!
Här är det höstigt och blött men ändå rätt mysigt.
Kläder intresserar noll, Men är nyfiken på vem det är du dejtar…? Såg speklationerna hoss blogbevakning Blogga om det istället.
OM Clara dejtar så låt henne göra det i fred! Det är väl nog svårt och känslig att dejta som det är men att också behöva göra det för öppen ridå – nej tack!
Piffig som vanligt, Clara! 😊