
Den bästa kjolmodell som finns är en perfekt A-linjeformad minikjol – det enades jag och Malin om när vi var på skrivresa. Trots det är det en kjolmodell som kan vara svår att hitta, för de är liksom aldrig A-linjeformade nog!

Just den här kommer från Åhlens Carin Wester och jag köpte den på vinterns rea och har använt den hur mycket som helst. Fin ihop med loppade örhängen, loppad tröja och stövlar och kavaj i sammet från Sezane.

Nu sjunger dock strumpbyxsäsongen på den sista refrängen och det är ÄNTLIGEN dags att vara barbent. Då brukar jag välja lite längre kjolar för att inte känna mig så naken. Ska gå igenom min garderob nästa vecka och plocka fram mina sommarplagg och sortera undan diverse lusekoftor. Ser fram emot det!










