
Dem här veckan har varit som en enda lång baksmälla från förra veckan. Men nu lagom till torsdag börjar jag komma ikapp mig själv. Kände mig sugen på att vara höstchic idag.

Så det blev en gammal omlottkjol från Indiska, en stickad kofta från Weekday och mina favoritskor från Blankens. Har haft dem i snart tre säsonger och tröttnar aldrig. Så sköna att man kan stå på Formex i dem fyra dagar i rad utan att få ont. Såg att de fortfarande finns i Blanskens sortiment. Gillar märken som låter modeller löpa över flera säsonger.

Har alltid tänkt att jag inte kan ha senapsfärgat och brandgult. Men se det gick ju alldeles utmärkt. Det mesta funkar när man fortfarande är lite brun.

Idag har jag varit i stan, blivit intervjuad för två magasin och haft säljmöte med mitt säljteam. Nu ska jag beta av några småuppgifter och sedan ha en lugn torsdagseftermiddag.
Kolla in en av mina favoritkappor












12 svar
Så otroligt vacker kombination av plagg. Färgen klär dig. Å snyggt med lockar med 😊
Du är ju bara SÅ snygg! Och ditt HÅR, smäller av!
Så fina färger!
Jag älskar senapsgult, det är min bästa färg.
Måste få veta vad det är för nagellack du har? Ser ut som den perfekta aprikosfärgen.
Håret!!! 😍😍 har du slingat/färgat eller är det solblekt? Blev så otroligt sugen på att göra något liknande. Hela du strålar!
Du är svindlande vacker!
Du passar så otroligt fint i den där frisyren och färgen på håret! 👌🏻✨
Så fina färger! Hade höstig klänning själv för ett par dagar sen, men hoppas på kunna använda sommarkläderna lite till med 🙂
Vilken lättnad att höra att fler även förknippar illamåendet med saker. Jag trodde det var jag som höll på att bli tokig! Jag kan inte ta hand om mina odlingar och älskade plantor längre. Blir liksom äcklad av hela trädgården men allra värst av auberginerna. När jag ser plantan får jag kväljningar direkt. 😂 Är i vecka 10 med tredje barnet och ja – magen är gigantisk.
Nu skrev jag kommentaren under fel inlägg också. Typiskt!
Du passar fantastisk bra i varma färger! Tycker som du att det är trevligt när kända märken har klassiker som inte går ur modet bara för att det är ny säsong. Lite mer hållbarhetstänkt.
//Berith
Shit pommes frites, så vacker du är! Fina färgkombinationer tillsammans med den gröna trädgården!
Så himla, himla vacker <3 Ska bli så kul att följa din graviditet!